2019

S*Coonery De Vos Yama

Ort Datum Domare Resultat
Uppsala 180106    
Uppsala 180105    

S*Coppermines Hannah Havanna

Ort Datum Domare Resultat
Uppsala 180106    
Uppsala 180105    

S*Dusty Coon´s Jamaica

Ort Datum Domare Resultat
Uppsala 180106    
Uppsala 180105    

S*Dusty Coon´s Hailey

Ort Datum Domare Resultat

 


2018

S*Coonery De Vos Yama

Ort Datum Domare Resultat
Sundsvall 180826 Chirtiano Fredrico Sandon Cagcib
Sundsvall 180825 Dorte Kaae cagcib
Trondheim 180808 Philippe De Guerny Ventura Cagcib, NOM
Trondheim 180707 Donatella Mastrangelo Cagcib, NOM

S*Dusty Coon´s Hailey

Ort Datum Domare Resultat
Sundsvall 180826 Michael Edström Capib, NOM
Sundsvall 180825 Vladimir Isakov Premier
Trondheim 170708 Philippe De Guerny Ventura Cap
Trondheim 170707 Yan Roca-Folch Cap, Biv-k, NOM

 


2017

SP/SC (N) Arctic Coon´s Dimaz DSM DVM

Ort Datum Domare Resultat
Sundsvall 170820 Veikko Saarela, Åsa Carnbrand HP, NOM, BIS-veteran
Sundsvall 170819 Hannah Jensen, Christiano Sandon HP, 1 hane veteran
Trondheim 170709 Anna Wilczek, Alessandro Di Chio HP, NOM, 2 hane veteran
Trondheim 170708 Lene Glem HP, NOM, 1 hane veteran
Uppsala 170618 Mats Askett, Annika Billing HP, NOM, BIS-veteran
Uppsala 170617 Annika Billing, Henry Hornell HP, NOM, BIS-veteran
Östersund 170604 Hannah Jensen, Stéphane Henry HP, NOM, BIS, 2:a veteran
Östersund 170603 Glenn Sjöbom, Zvezdan Memedov HP, NOM, BIS-veteran
Umeå 170423 Hannah Jensen, Magdalena Kudra HP, NOM, BIS, BIS-veteran
Umeå 170422 Veikko Saarela, Mats Askett HP, NOM, BIS-veteran

S*Coonery De Vos Yama

Ort Datum Domare Resultat
Sundsvall 170820 Hannah Jensen Cagcib
Sundsvall 170819 Åsa Carnbrand Cagcib, NOM
Trondheim 170709 Yan Roca-Folch Internationell Champion, NOM
Trondheim 170708 Anna Wilczek Cacib
Östersund 170604 Zvezdan Memedov Cacib
Östersund 170603 Hannah Jensen Champion
Umeå 170423 Hannah Jensen Cac, NOM
Umeå 170422 Mats Askett Cac

S*Dusty Coon´s Hailey

Ort Datum Domare Resultat
Sundsvall 170820 Veikko Saarela Cacib, NOM
Sundsvall 170819 Hannah Jensen Cacib, Biv-T, NOM

GIC S*Dusty Coon´s Fakira

Ort Datum Domare Resultat
Trondheim 170709 Lene Glem Supreme Champion
Trondheim 170708 Alessandro Di Chio Cacs
Uppsala 170618 Annika Billing Cacs, NOM
Uppsala 170617 Philippe Ventura de Guerny Cacs
Östersund 170604 Stéphane Henry Cacs, NOM
Östersund 170603 Hannah Jensen Cacs, NOM

 


2016

SC (N) Arctic Coon´s Dimaz

Ort Datum Domare Resultat
HÄK 161016 Sirpa Lindelöf, Olga Komissarova HP, BIS-veteran
HÄK 161015 Aliosha Romero, Martin Kabina HP, Biv-k, NOM, BIS-veteran
DÄK 161002 Diana Di Natale, Hannah Jensen HP, BIS-Senior
DÄK 161001 Aliosha Romero, Malin Sundqvist HP, BIV-k, NOM, I hane
SUK 160821 Christiano Frederico Sandon HP, NOM, II hane senior
SUK 160820 Daria Lukasik, Glenn Sjöbom HP, NOM, BIS, BIS-senior
KKMN 160710 Lene Glem, Raymond Alessandra Saetre HP, NOM, 4 senior
KKMN 160709 Raymond Alessandra Saetre, Zvezdan Memedov HP, 2 senior
Uppsala Kattklubb 160619 Nurit Pahl, Henry Hornell HP, BIV-K, NOM, 2 hane
Uppsala Kattklubb 160618 Maud Olsen Johansson, Mats Askett HP, BIV-K, NOM, BIS, 1 senior hane
Solkatten 160515 Veikko Saarela, Malin Sundqvist Hp, NOM, BIS, BIS-Senior
Solkatten 160514 Satu Hämäläinen, Magdalena Kudra Supreme Premier, NOM, BIS, BIS-Senior
Storsjökatten 160501 Daria Lukasik, Charles Spikjer Caps, BIV-K, NOM, BIS, BIS-Senior
Storsjökatten 160430 Charles Spikjer, Maud Olsen Johansson Caps, BIV-K, NOM, BIS, 2:a Senior
Trönderkatten 160320 Karl Preiss & Gerardo Fraga Y Gusman Caps, BIV-K, NOM, 2:a senior
Trönderkatten 160319 Gerardo Fraga Y Gusman & Helene Reiter Caps, BIS-senior

S*Dusty Coon´s Fakira

Ort Datum Domare Resultat
HÄK 161016 Aliosha Romero Cacs
HÄK 161015 Rolf Voheringer Cacs
SUK 160821 Annika Billing Cacs
SUK 160820 Glenn Sjöbom Cacs
KKMN 160710 Raymond Alessandra Saetre Cacs
KKMN 160709 Lene Glem Grand Internationell Champion
Uppsala Kattklubb 160619 Alexey Shchukin Cagcib, BIV-V, NOM
Uppsala Kattblubb 160618 Eric Reijers Cagcib, NOM
Storsjökatten 160501 Maud Olsen Johansson Cagcib, NOM
Storsjökatten 160430 Daria Lukasik Cagcib

S*Coonery De Vos Yama

Ort Datum Domare Resultat
HÄK 161016 Eva Porat EX 1
HÄK 161015 Aliosha Romero Ex 1, NOM
DÄK 161002 Diana Di Natale Ex 1
DÄK 161001 Annika Berner Ex 1
SUK 160821 Mats Askett Ex 1
SUK 160820 Marteinn Tryggvason Tausen Ex 1

S*Dusty Coon´s Hailey

Ort Datum Domare Resultat
Solkatten 160515 Veikko Saarela Champion
Solkatten 160514 Satu Hämäläinen Ex 2

S*Dusty Coon´s Inessa

Ort Datum Domare Resultat
Solkatten 160515 Malin Sundqvist Ex 2
Solkatten 160514 Satu Hämäläinen Ex 2
Storsjökatten 160501 Charles Spikjer Ex 2
Storsjökatten 160430 Maud Olsen Johansson Ex 2
Trönderkatten 160320 Anne Veland Ex 2
Trönderkatten 160319 Helene Reiter Ex 2

 


2015

SC (N) Arctic Coon´s Dimaz

Ort Datum Domare Resultat
Hälsingekatten 151115 Kristina Rautio, Michael Edström Caps, BIS, BIS-senior
Hälsingekatten 151114 Hannah Jensen, Ireneusz Pruchniak Caps, BIS, BIS-senior
WW- Malmö 151024-151025 Gerson Alves Pereira Caps, NOM
Järva 150823 Mats Askett Caps, BIS, BIS-senior
Järva 150822 Hannah Jensen Caps, NOM, BIS-Senior
Midt-Norge 150628 Hanne Sofie Sneum Caps, Biv-K, BIS, BIS-senior
Midt-Norge 150627 Raymond Alessandro Saetre Grand Int. Premier, BIS, 1:a senior hane
Storsjökatten 150426 Gina Grob, Britta Busse Cagbip, BIS, BIS Senior, Bästa klubbkatt totalt
Storsjökatten 150425 Britta Busse, Kristina Rautio Cagbip, BIS, 1 Senior hane, Bästa klubbkatt kategori II
Trönderkatten 150329 Yan Roch Folch, Donatella Mastrangelo Ex 2, 2:a senior
Trönderkatten 150328 Sirpa Lindelöf, Marina Vinkel Ex 2, 2:a senior

S*Dusty Coon´s Fakira

Ort Datum Domare Resultat
NOS 150830 Martti Peltonen Cagcib
NOS 150829 Sirpa Lindelöf Cagcib
Midt-Norge 150628 Geir Edvardsen Cagcib
Midt-Norge 150627 Raymond Alessandro Saetre Ex 2
Storsjökatten 150426 Glenn Sjöbom Int champion, NOM
Storsjökatten 150425 Gina Grob Cacib
Trönderkatten 150322 Sirpa Lindelöf Cacib
Trönderkatten 150321 Henry Hornell Champion, NOM

S*Dusty Coon´s Hailey

Ort Datum Domare Resultat
Hälsingekatten 151115 Kristina Rautio Cac
Hälsingekatten 151114 Hannah Jensen Cac
NOS 150830 Mats Askett Ex 1, BIV-total, NOM
NOS 150829 Michael Edström Ex 1, NOM
Midt-Norge 150628 Hanne Sofie Sneum Ex 1, NOM
Midt-Norge 150627 Raymond Alessandro Saetre Ex 1, NOM
Gestrica 150517 Bertil Johansson Ex 1
Gestrica 150516 Maud Olsen Johansson Ex 1, BIV-total

 

S*Dusty Coon´s Elina

Ort Datum Domare Resultat
Gestrica 150517 Bertil Johansson Cac, BIV-vuxen/junior
Gestrica 150516 Maud Olsen Johansson Cac

(N) Calmatocat Yondo

Ort Datum Domare Resultat
NOS 150830 Mats Askett Ex 2
NOS 150829 Michael Edström Ex 1
Gestrica 150517 Bertil Johansson Ex 1, BIV-ungdjur
Gestrica 150516 Maud Olsen Johansson Ex 1
Storsjökatten 150426 Gina Grob Ex 1
Storsjökatten 150425 Britta Busse Ex 1
Trönderkatten 150322 Yan Roch Folch Ex 2
Trönderkatten 150321 Sirpa Lindelöf Ex 2